Veganlar İçin Hayatı Kolaylaştıracak Uygulamalar - Six Ishara

Veganlar İçin Hayatı Kolaylaştıracak Uygulamalar

8/36

Veganlar ve vejetaryen beslenen bireylerin ürün veya hizmetlere ulaşabilmesi çoğu zaman zorlu olabiliyor. Bu zorlu süreci kolaylaştıracak birkaç uygulamayı sizler için derledik.

Kliktag

Bir barkod uygulaması olan Kliktag özel diyet uygulayan, alerjisi olan veya organik beslenmeyi tercih edenler için gayet kullanışlı ve yararlı bir uygulama. Ürün barkodunu okuttuğunuzda ayarladığınız seçenekler dahilinde beslenme stilinize uygun olup olmadığını söylüyor ve ürünün sağlık derecesini hesaplıyor. Uygulama hem Google Play hem App Store’da bulunuyor.

Happy Cow

Dışarıdayken etrafınızda menüsünde vegan /vejetaryen opsiyonlar bulunan restoranları listeleyen ve kullanıcılar tarafından yapılan yorumlarla güvenilirlik sağlanan bir mekan bulma uygulaması. Uygulama hem Google Play hem App Store’da bulunuyor.

Veggibeers

Veganlar için en zorlaşabilen konularan biri olan alkol bulma konusunca oldukça kapsamlı bir rehber sunan uygulama. Uygulama hem Google Play hem App Store’da bulunuyor.

Vegan Pocket – Is it Vegan?

Bu uygulama Kliktag uygulamasıyla aynı mantıkta işleyen bir barkod uygulaması. Diğer uygulamadan farkı ise sadece yiyecek değil tüm ürün barkodlarını okuyup vegan dostu olup olmadığını söyleyebilmesi. Uygulama hem Google Play hem App Store’da bulunuyor.

Forks Over Knives – Healthy Recipes & Easy Meals


Farklı birçok şef tarafından hazırlanan yüzlerce bitkisel içerikli tarif sunan uygulama “Akşama ne yiyeceğim?” sorusuna en lezzetli vegan cevapları sunuyor. Uygulama hem Google Play hem App Store’da bulunuyor.

I’m Vegan

 

Bu uygulama ise vegan /vejetarjen olduğunuz tarihten itibaren kurtardığınız hayvanları, ağaçları, temiz suları gösteren ve dünyayı daha güzel bir hale getirdiğinizi fark etmenizi sağlayıp sizi yüreklendiren bir uygulama. Uygulama hem Google Play hem App Store’da bulunuyor.

Vegetarian and Vegan Recipes

İtalyan yemeklerinin veganize edilmiş hallerini görmek ister miydiniz? İşte bu uygulama size tam da bunu vaat ediyor. Birçok farklı İtalyan lezzetine kolayca ulaşabilir ve deneyimleyebilirsiniz. Uygulama hem Google Play hem App Store’da bulunuyor.

Vegan Rehber

Son olarak uygulama sayılmasa da Vegan Rehber‘den bahsedelim. Yeni veganlar veya vegan olmak isteyenler için yemek tariflerinden veganlık hakkında doğru ve bilimsel bilgilere kadar birçok konudan oluşan bir başlangıç rehberi sunuyor. Her pazartesi yeni bir mail ile devam eden 21 günlük bir bilgilenme serüveni sonunda veganizm hakkında temel bilgi birikimine sahip olmanızı garantiliyor.

Başka Neler Var?

Bu yazımız ilginizi çektiyse aşağıdaki bloglarımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Vegan ve Vejetaryenlik Arasındaki Temel Farklar

Bitkisel Protein Kaynakları Nelerdir?

Vegan Yaşam Konulu Belgeseller

İstanbul’da Vegan Kafeler

Vegan Beslenme Rehberi – Tabak Modeli